24.10.2007
  09:10

Mistrovství světa 2005 v latinskoamerických tancích
8.10.2005, Ostrava (CZ)

V ostravské ČEZ Aréně proběhlo dne 8.10. MS v latinskoamerických tancích. Při absenci loňského mistra světa, německého páru Franco Formica - Oksana Nikiforova, se očekával zejména souboj mezi Dánskem a Itálií, reprezentovanými mimo jiné páry Klaus Kongsdal - Viktoria Fraňová a Riccardo Cocchi - Joanne Wilkinson.

Finále bylo nakonec obsazeno dvěma dánskými, dvěma italskými páry a zdatně jim sekundujícími dvojicemi z Maďarska a USA. Zejména za Maďarsko tančící Maurizio Vescovo - Melinda Törökgyörgy určitě svým projevem oslovili ostravské publikum a v srdcích mnoha diváků jim příslušelo i vyšší umístění.

V souladu s průběžnými výsledky na letošních soutěžích titul Mistra světa v latinskoamerických tancích pro rok 2005 získali Riccardo Cocchi s Joanne Wilkinson a Klaus Kongsdal s Viktorií Fraňovou obhájili loňskou pozici vicemistra.

Ve finále se páry umístily následovně:

1. Riccardo Cocchi - Joanne Wilkinson (Itálie)
    2. Klaus Kongsdal - Viktoria Franova (Dánsko)
    3. Eugene Katsevman - Maria Manusova (Spojené státy americké)
    4. Maurizio Vescovo - Melinda Torokgyorgy (Maďarsko)
    5. Peter Stokkebroe - Kristina Juel-Stokkebroe (Dánsko)
    6. Stefano Di Filippo - Annalisa Di Filippo (Itálie)

Naše barvy hájili vicemistři Michal Kostovčík - Kamila Dostálová a Tomáš Hošek - Simona Švrčková; ve čtvrtfinále se pak umístili prakticky shodně, a to na 17., resp. 18.-20. místě. Zajímavostí je, že náš loňský reprezentant Jakub Dávidek si letos zatančil "pouze" v roli lvího maskota soutěže, zato však s velkým úspěchem u dětí a celého publika. Organizačně byla soutěž na vysoké úrovni - hudební doprovod rock 'n' rollové kapely Marcela Woodmana i příjezd finálových párů na silných motocyklech byly pěkným zpestřením tanečních výkonů. Snad jen drobná poznámka pro moderátory - přestože národnostní složení účastníků soutěže je rozmanité a jména tanečníků pro Slovana mnohdy krkolomná, nestálo by za to, pánové, se s těmi jmény předem lépe seznámit?

Na parketě ČEZ Arény však tanec rozhodně neskončil, neboť většina finalistů se přesunula do klubu na proslulé Stodolní ulici, kde v oslavách finálových umístění pokračovala (fotografie). Není divu, že IDSF soutěž následujícího dne se bez jejich účasti musela obejít.