aktualizace
  24.10.2007
  09:10

Mistrovství ČR 2004 v 10 tancích
31.1.2004, Praha (CZ)

Poslední lednový den roku 2004 proběhlo v nádherném prostředí pražského paláce Lucerna mistrovství České republiky v kombinaci tanců. Dopolední program se skládal ze soutěže kategorie Junior II a soutěže kategorie Mládež. V odpolední části proběhla soutěž Juniorů I a 1. kolo hlavní kategorie. Celodenní maraton vyvrcholil ve večerní části semifinálem a finálem soutěže hlavní kategorie.

Junioři I

V soutěži benjamínků tančilo 11 párů z 8 klubů. Soutěži dominoval liberecký pár Marek Bureš - Kristýna Žižková, který na tomto mistrovství potvrdil své výborné výsledky z poslední doby. Zvítězil ve všech deseti tancích a zcela zaslouženě se tak může pyšnit z titulu mistra ČR. S odstupem 20 bodů skončil na celkově stříbrném místě jeho klubový kolega Jakub Havlíček s Veronikou Jirků, bronz putuje zásluhou Antonína Lyka a Elišky Otáhalové na sever Moravy do Hlučína. Konečné finálové výsledky jsou:

    1. Marek Bureš - Kristýna Žižková (TK Koškovi Liberec)
    2. Jakub Havlíček - Veronika Jirků (TK Koškovi Liberec)
    3. Antonín Lyko - Eliška Otáhalová (KST KD Hlučín)
    4. Jan Pelichovský - Helena Rabasová (Madat Praha)
    5. Jakub Necpál - Lucie Strnadová (TK Heller)
    6. Václav Koubík - Kateřina Krakowková (KST KD Hlučín)


Kompletní výsledky ]

Junioři II

Patnáct tanečních klubů zastupovalo v kategorii junioři II celkem 23 párů. Svůj loňský triumf zopakovali a titul mistra ČR obhájili ostravští Szymon Božek a Michaela Riedlová, kterým ovšem směle šlapal na paty pár z Madatu Praha Nikita Kolomeets - Jana Macháčková, který jim vzal hodně jedniček a dokonce je v rumbě porazil. Několik jedniček, a to na statdardní tance, ukřistil vloni osmý, letos nakonec bronzový pár Gabriel Kopeč - Kateřina Kalusová z Elánu Třinec, o.p.s.. Finálové páry se umístily nakonec takto:

    1. Szymon Božek - Michaela Riedlová (TK Trend Ostrava)
    2. Nikita Kolomeets - Jana Macháčková (Madat Praha)
    3. Gabriel Kopeč - Kateřina Kalusová (Elán Třinec, o.p.s.)
    4. Marek Hrstka - Petra Přibylová (Millennium Dance Team)
    5. Michal Kurtiš - Veronika Malá (TK Proxima Olomouc)
    6. David Odstrčil - Aneta Adamcová (DSP Kometa Brno)


Kompletní výsledky ]

Mládež

Kategorie mládež byla obsazena celkem 16 tanečními páry z 10 klubů. Tato byla kategorie bez jasného favorita, což dokazuje i rozdíl v součtu pořadí ve finále, které bylo mezi prvním a třetím místem pouhé dva body! Po urputném boji, ve kterém zaváhání v jednom tanci víceméně znamenalo pokles o jednu příčku, se nakonec z titulu mistrů ČR radoval pár Tomáš Gaudník - Kateřina Tichá z Madatu Praha (3244411111 - zvítězili tedy ve všech LA tancích). O pouhý jeden bod za nimi skončili olomoučtí Pavel John s Terezou Jendrulkovou, kteří naopak vyhráli všechny ST tance (1111144523). Vyrovnanými výsledky v obou skupinách tanců (2332232232) se prezentoval telnický pár Petr Knesl - Vladimíra Matoušková. Finále mělo následující pořadí:

    1. Tomáš Gaudník - Kateřina Tichá (Madat Praha)
    2. Pavel John - Tereza Jendrulková (TK Olymp Olomouc)
    3. Petr Knesl - Vladimíra Matoušková (TK Orel Telnice)
    4. Jan Herodek - Lenka Pokorná (TK Orel Telnice)
    5. Filip Malý - Lucie Doležalová (DSP Kometa Brno)
    6. Michal Necpál - Jana Bátovská (TK Heller)


Kompletní výsledky ]

Hlavní kategorie

Soutěže se zúčastnilo celkem 23 tanečních párů ze 17 klubů. Bohužel mezi nimi chyběly páry, které na posledních mistrovstvích ČR obsazovaly finálová a semifinálová místa - vítězové posledních dvou mistrovství ČR Ondřej Ledabyl s Evou Střelcovou (pár se v říjnu 2003 rozpadl), manželé Růtovi, Jan Halíř a Pavel Bič s partnerkami a další.

Roli favorita zcela beze zbytku splnili a svůj první titul mistra ČR v hlavní kategorii s velkým náskokem vybojovali Martin Dvořák se Zuzanou Šilhánová z Madatu Praha. Suverénně zvítězili ve všech tancích, ve standardu bez ztráty kytičky, v latině jim radost ze samých jedniček zkazilo na každý tanec vždy jedno druhé místo. Z loňského osmého místa se až k titulu vicemistrů ČR propracovali jejich kluboví kolegové Jindřich Činčura a Iva Langerová. Bronzové medaile převzali za svůj výkon telničtí Krzysztof Božek a Lenka Matoušková. Finálové výsledky byly následující:

    1. Martin Dvořák - Zuzana Šilhánová (Madat Praha)
    2. Jindřich Činčura - Iva Langerová (Madat Praha)
    3. Krzysztof Božek - Lenka Matoušková (TK Orel Telnice)
    4. Michal Němeček - Tereza Pošepná (TK Bonstep Hradec Králové)
    5. Josef Koubek - Markéta Zemanová (TK TŠ Krok Hradec Králové)
    6. Petr Zach - Zuzana Neumitková (Madat Praha)


Kompletní výsledky ]

Přestávky, ve kterých se musely páry převlékat na druhou skupinu tanců, vyplnili organizátoři řadou vystoupení. Mohli jsme zde vidět dvě výborná vystoupení profesionálního páru Martin Pišna - Renata Gregorová, ukázky stepu, disco tanců, electric boogie aj.

A co napsat na závěr? Mistrovství to bylo povedené, jen je velká škoda, že hlediště krásného sálu nebylo zcela zaplněno diváky, kteří by jistě ještě více umocnili slavnostní atmosféru. A to by se zcela jistě příznivě odrazilo na ještě lepších výkonech tanečníků.

-3.2.2004 17:14, rb-